Schaeuble: wyjście oznacza wyjście

opublikowano: 13-05-2016, 10:01

Wielka Brytania nie może liczyć na to, że wykorzysta brexit do renegocjowania warunków przynależności do Unii Europejskiej, ostrzegł niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble.

- Pozostanie oznacza pozostanie, a wyjście oznacza wyjście – stwierdził Schaeuble, podkreślając, że w lutym premier David Cameron wynegocjował bardzo dobre warunki dla Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Wolfgang Schäuble
Zobacz więcej

Wolfgang Schäuble Bloomberg

Zawarte porozumienie potwierdza specjalny status Wielkiej Brytanii w UE, który wiele wymaga od innych państw członkowskich, zwrócił uwagę szef niemieckich finansów.

- W przeciwieństwie do tego, co niektórzy mówią, to jedyna umowa na stole, nie będzie renegocjacji – zaznaczył Schaeuble. - Głosowanie „nie” nie może i nie będzie wykorzystane jako metoda uzyskania lepszych warunków. Jeśli Wielka Brytania zagłosuje za zostaniem, umowa zacznie obowiązywać natychmiast. Jeśli zagłosuje za wyjściem, wówczas ruszy proces wychodzenia – dodał.

23 czerwca Brytyjczycy opowiedzą się za tym, czy chcą zostać, czy opuszczą Unię Europejską.

Schaeuble jest przekonany, że dla Wielkiej Brytanii byłoby lepiej gdyby została w Unii.

- Mówię to nie tylko jako Europejczyk, ale również jako człowiek, który zwykle podejmuje pragmatyczne decyzje oparte na wyważonych analizach – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Schaeuble: wyjście oznacza wyjście