Seremet: są dowody przemawiające za wnioskiem o uchylenie immunitetu Nowaka

DI, PAP
opublikowano: 16-11-2013, 09:41

Według Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta są dowody przemawiające za podpisaniem wniosku o uchylenie immunitetu poselskiego Sławomirowi Nowakowi. Wniosek może trafić do Sejmu na początku tygodnia,

Warszawska prokuratura poinformowała w piątek, że w ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał drogiego zegarka w oświadczeniach majątkowych. Nowak złożył w piątek dymisję; premier ją przyjął.

Seremet powiedział w sobotę w radiu RMF, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła w Prokuraturze Generalnej wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego. "Zostanie on przeze mnie rozpoznany" - zapowiedział.

"Nie uprzedzając mojej decyzji uważam, że istnieją dowody, które obecnie stanowią dość poważne argumenty za tym, że by ten wniosek podpisać" - dodał.

Pytany, kiedy wniosek zostanie wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz Seremet odpowiedział: "Na początku przyszłego tygodnia."

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej złożył w piątek dymisję z zajmowanej funkcji. Nowak piastował to stanowisko od początku drugiej kadencji rządu PO-PSL, czyli od listopada 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Seremet: są dowody przemawiające za wnioskiem o uchylenie immunitetu Nowaka