Statek z ukraińskim zbożem wypłynął z Odessy

opublikowano: 01-08-2022, 08:33
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Statek Razoni załadowany 26 tys. ton ukraińskiej kukurydzy wypłynął w poniedziałek rano z portu w Odessie do Trypolisu w Libanie, informuje Reuters powołując się na komunikat tureckiego Ministerstwa Obrony.

To pierwszy statek ze zbożem, który opuścił ukraiński port od napaści Rosji na Ukrainę pod koniec lutego. Wstrzymanie eksportu ukraińskiego zboża oraz innych płodów rolnych zaczęło grozić zwiększeniem głodu na świecie. ONZ, Turcja, Ukraina i Rosja porozumiały się w ubiegłym miesiącu w sprawie umożliwienia wznowienia eksportu z ukraińskich portów.

Turecki resort obrony poinformował, że kolejne statki powinny wypłynąć z ukraińskich portów w najbliższych dniach. Przedstawiciele władz Ukrainy informowali, że na wyjście w morze czeka 17 jednostek na których znajduje się łącznie prawie 600 tys. ton ładunków, z czego na 16 znajduje się ok. 580 tys. ton zboża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane