Sygnały dnia: Profesor Adam Noga o fuzji banków

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 15-03-2006, 08:31

Ekspert z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości jest zdania, że państwo nie jest w stanie kontrolować fuzji wielkich banków. Profesor Adam Noga z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego powiedział w Sygnałach Dnia że fuzje banków są dziś naturalnym zjawiskiem. Podkreślił, że próby regulacji tego procesu kończą się przeważnie fiaskiem.

Ekspert z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości jest zdania, że państwo nie jest w stanie kontrolować fuzji wielkich banków. Profesor Adam Noga z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego powiedział w Sygnałach Dnia że fuzje banków są dziś naturalnym zjawiskiem. Podkreślił, że próby regulacji tego procesu kończą się przeważnie fiaskiem.

Gość Jedynki zwrócił uwagę, że dla klientów banków ich łączenie nie jest już dużym problemem. Według niego we współczesnej, globalnej rzeczywistości coraz trudniej utworzyć w ten sposób nową siłę, która może narzucać swoje warunki innym podmiotom.

Zdaniem profesora wysoki udział obcego kapitału w polskim sektorze bankowym wynika z tego, że nasz kraj potrzebował kapitału, którym dysponowały banki zagraniczne. Dodał, że lepiej byłoby, gdyby udział kapitału zagranicznego był mniejszy i udało nam się stworzyć więcej polskich banków. Zaznaczył jednak, że do kształotwania własnego systemu finansowego potrzebne są stabilne, długotrwałe rządy. W Polsce rządy zmieniają się stosunkowo często, a polityka gospodarcza jest niepewna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane