Sztuka latania [PODCAST]

opublikowano: 10-02-2023, 05:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amatorskie latanie jest w Polsce coraz popularniejsze. „To drogie hobby, ale dające ogromną satysfakcję i przyjemność” – mówią ci, którzy już łyknęli bakcyla.

Hobbistyczne pilotowanie samolotu, wiatrakowców, czy śmigłowca, choć staje się coraz bardziej dostępne, to wciąż rozrywka dla zamożnych. Wystarczy wspomnieć, że samo tylko szkolenie lotnicze i zdobycie podstawowej licencji to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. O tym, czego przyszły pilot dowie się i nauczy podczas takiego kursu oraz jak połączyć go z innymi przyjemnościami mówi współwłaściciel Space Flight Academy, Bartłomiej Zientek.

Krzysztof Wronowski, prezes Manufaktury Lotniczej, która wytwarza urządzenia latające opowiada o sprzęcie, jakiego używają amatorzy pilotażu w Polsce oraz oczywiście o kosztach takiego zakupu.

Michał Cedroński jest współwłaścicielem lądowiska na Mazurach i od lat wraz z przyjaciółmi lata po Polsce i po Europie amatorski samolotem. Ilekroć ktoś, kto dołącza do grupy pyta, ile taka wyprawa kosztuje, Michał Cedroński odpowiada szczerze: „nie wiem, ale dużo”. Sam zresztą unika podliczania własnych wydatków na ten cel – nie chce się stresować ich wysokością.

W każdej z rozmów w tym podcaście przewija się kwestia bezpieczeństwa. Najwięcej mówi jednak o nim Rafał Skibniewski, zawodowy pilot i instruktor lotnictwa.

Goście:

0'35" Bartłomiej Zientek, Space Flight Academy: o cenach kursów lotniczych

10'30" Krzysztof Wronowski, Manufaktura Lotnicza: o kosztach zakupu skrzydeł

19'12" Michał Cedroński, Kikity: o wydatkach na lotnicze hobby

28'38" Rafał Skibniewski, pilot: o bezpieczeństwie w przestworzach

38'36" Zakończenie

Posłuchaj tu lub szukaj Pulsu Biznesu do słuchania w swojej aplikacji muzycznej lub podcastowej. Jak znajdziesz, daj nam, proszę 5 gwiazdek i/lub dodaj do obserwowanych/ulubionych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane