Amatorskie latanie jest w Polsce coraz popularniejsze. „To drogie hobby, ale dające ogromną satysfakcję i przyjemność” – mówią ci, którzy już łyknęli bakcyla.
Hobbistyczne pilotowanie samolotu, wiatrakowców, czy śmigłowca, choć staje się coraz bardziej dostępne, to wciąż rozrywka dla zamożnych. Wystarczy wspomnieć, że samo tylko szkolenie lotnicze i zdobycie podstawowej licencji to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. O tym, czego przyszły pilot dowie się i nauczy podczas takiego kursu oraz jak połączyć go z innymi przyjemnościami mówi współwłaściciel Space Flight Academy, Bartłomiej Zientek.
Krzysztof Wronowski, prezes Manufaktury Lotniczej, która wytwarza urządzenia latające opowiada o sprzęcie, jakiego używają amatorzy pilotażu w Polsce oraz oczywiście o kosztach takiego zakupu.
Michał Cedroński jest współwłaścicielem lądowiska na Mazurach i od lat wraz z przyjaciółmi lata po Polsce i po Europie amatorski samolotem. Ilekroć ktoś, kto dołącza do grupy pyta, ile taka wyprawa kosztuje, Michał Cedroński odpowiada szczerze: „nie wiem, ale dużo”. Sam zresztą unika podliczania własnych wydatków na ten cel – nie chce się stresować ich wysokością.
W każdej z rozmów w tym podcaście przewija się kwestia bezpieczeństwa. Najwięcej mówi jednak o nim Rafał Skibniewski, zawodowy pilot i instruktor lotnictwa.
Goście:
0'35" Bartłomiej Zientek, Space Flight Academy: o cenach kursów lotniczych
10'30" Krzysztof Wronowski, Manufaktura Lotnicza: o kosztach zakupu skrzydeł
19'12" Michał Cedroński, Kikity: o wydatkach na lotnicze hobby
28'38" Rafał Skibniewski, pilot: o bezpieczeństwie w przestworzach
38'36" Zakończenie
Posłuchaj tu lub szukaj Pulsu Biznesu do słuchania w swojej aplikacji muzycznej lub podcastowej. Jak znajdziesz, daj nam, proszę 5 gwiazdek i/lub dodaj do obserwowanych/ulubionych.