Tandemy w USA zarabiają więcej

RB
opublikowano: 24-11-2008, 00:00

Hiphopowiec Jay-Z

Gwiazdy Hollywoodu w rankingu "Forbesa"

Hiphopowiec Jay-Z

i Beyonce Knowles na czele

najlepiej zarabiających par.

David i Victoria Beckham

dopiero na trzecim miejscu.

W duecie zawsze raźniej. Można też więcej zarobić. W tegorocznym rankingu "Hollywood’s Top-Earning Couples" najlepsi okazali się: hiphopowiec Jay-Z oraz jego nowa narzeczona, piosenkarka Beyonce Knowles. Dzięki wpływom z muzyki, filmów i własnej linii odzieżowej uciułali w ciągu roku aż 162 mln USD.

— To naturalne, że wpływowi i dobrze zarabiający celebryci się przyciągają — uważa Jim Houran, amerykański psycholog.

Drugie miejsce na liście zajęli Will i Jada Pinkett Smith. Aktorska rodzina zgarnęła 85 mln USD. Jednak, jak to w rodzinie, ktoś musi wychowywać dzieci, dlatego tak duże wpływy to zasługa męskiej połowy tandemu. Dzięki rolom w kasowych superprodukcjach, m.in. "Jestem legendą" i "Hancock", zainkasował 80 mln USD. Dodajmy, że trzy ubiegłoroczne filmy z udziałem Willa Smitha zarobiły na świecie 1,2 mld USD, co sprawiło, że stał się najbardziej rentownym aktorem w Hollywood.

Trzecie miejsce na liście "Forbesa" zajęli: piłkarz David Beckham z żoną Victorią. Gwiazda zespołu Los Angeles Galaxy dzięki kopaniu piłki za oceanem i kontraktom reklamowym (m.in. z Motorolą, Adidasem, Coty i Pepsi) zarobiła 50 mln USD. Jego druga połowa, dzięki kilku występom estradowym, własnej linii kosmetyków, ubrań i perfum, dorzuciła do wspólnej kiesy 8 mln USD.

Na czwartej pozycji z 35 mln USD znaleźli się Tim McGraw, muzyk country, wraz z żoną, również piosenkarką — Faith Hill.

Tuż za nimi uplasowała się najliczniejsza aktorska rodzina Hollywood — Brad Pitt i Angelina Jolie zarobili w rok 34 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu