Trump: niewielka obniżka stóp nie wystarczy

opublikowano: 29-07-2019, 17:16

Prezydent Donald Trump ponowił atak na Rezerwę Federalną, narzekając, że „prawdopodobnie niewiele zrobi” by złagodzić politykę monetarną, aby przeciwdziałać działaniom Europy i Chin. Stwierdził,. że „niewielka obniżka stóp nie wystarczy”.

Rynek oczekują, że na koniec dwudniowego posiedzenia, które rozpocznie się we wtorek 30 lipca, amerykańscy bankierzy centralni obniża stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Fed zrobił wszystkie złe posunięcia. Niewielka obniżka stóp to za mało, ale i tak wygramy! -  napisał w poniedziałek na Twitterze Trump. Dodał, że „Fed podniósł stopy zbyt wcześnie i za dużo”.

Poniedziałkowe tweety są ostatnim atakiem Trumpa na politycznie niezależne władze monetarne w związku z podwyżkami stóp procentowych w 2018 r., które krytykują szefa Białego Domu, że polityka handlowa prezydenta osłabiła zaufanie przedsiębiorców.

Trump poskarżył się też, że strefa euro i Chiny osłabiły swoje waluty wobec dolara, aby zwiększyć konkurencyjność eksportu i wezwał Fed do szybkiej odpowiedzi.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy