Uber ostrzegł, że może nigdy nie przynieść zysku

opublikowano: 12-04-2019, 07:10

Uber Technologies poinformował w dokumentacji pierwotnej oferty publicznej, że jego wzrost spowalnia i może nigdy nie przynieść zysku, pisze Reuters.

Największa na świecie firma parataksówkowa poinformowała amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że miała na koniec ubiegłego roku średnio miesięcznie 91 mln użytkowników na świecie. Choć to o 33,8 proc. więcej niż rok wcześniej, to tempo wzrostu spadło z 51 proc. w 2016 roku. Uber podkreślił, że koszty jego działalności „znacząco wzrosną w przewidywalnej przyszłości” dlatego „może nie osiągnąć zysku”. W 2018 roku spółka miała 11,3 mld USD przychodów, co oznacza wzrost o 42 proc. w ujęciu rocznym. W 2017 roku jej przychody rosły jednak o 106 proc.

Uber, Taxi
Zobacz więcej

Uber, Taxi Bloomberg

Uber nie określił wielkości swojej pierwotnej oferty publicznej. Reuters wcześniej w tym tygodniu informował, że spółka liczy na ok. 10 mld USD ze sprzedaży akcji, co oznaczałoby, że wycenia się na 90-100 mld USD. Oferta tej wielkości byłaby największa od wejścia na giełdę w 2014 roku chińskiego giganta e-commerce Alibaba, który sprzedał akcje za 25 mld USD.

Uber zacznie roadshow pod koniec kwietnia, dowiedział się nieoficjalnie Reuters. Spółka chce zadebiutować na NYSE na początku maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy