Vectra dostarcza Internet już ponad 50 tys. klientom

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2005, 20:23

Liczba klientów, którym operator telewizji kablowej Vectra świadczy usługi dostępu do internetu przekroczyła 50 tysięcy - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Liczba klientów, którym operator telewizji kablowej Vectra świadczy usługi dostępu do internetu przekroczyła 50 tysięcy - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

"Oznacza to ponad stuprocentowy wzrost w ciągu zaledwie dwóch lat. Jeszcze pod koniec 2003 r. z dostępu do globalnej sieci za pośrednictwem tego operatora korzystało 23,8 tys. osób" - podano w komunikacie.

Vectra świadczy usługi dostępu do internetu w 48 miastach. Najwięcej klientów ma w Radomiu (blisko 7 tys.), Olsztynie (5,2 tys.) i w Białymstoku (2,5 tys.).

Operator działa od 1991 roku, a od dwóch lat jest drugim co do wielkości operatorem telewizji kablowej w Polsce. Obecnie dostarcza programy telewizyjnych i radiowych do prawie 620 tys. klientów w 114 miast.

W ciągu dwóch ostatnich lat Vectra przejęła Telewizję Kablową Dami (2003 r.) oraz Śląskiej Telewizji Kablowej (2004/2005).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane