Wiceminister rolnictwa Lech Różański złożył dymisję

Polska Agencja Prasowa SA
03-03-2006, 15:06

Wiceminister rolnictwa Lech Różański złożył dymisję, a minister Krzysztof Jurgiel przychylił się do jego prośby - poinformowała w piątek PAP Małgorzata Książyk, p.o. dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa.

Wiceminister rolnictwa Lech Różański złożył dymisję, a minister Krzysztof Jurgiel przychylił się do jego prośby - poinformowała w piątek PAP Małgorzata Książyk, p.o. dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa.

    Według Książyk, Jurgiel złożył na ręce premiera Kazimierza Marcinkiewicza wnioski o powołanie dwóch nowych wiceministrów rolnictwa.

    O dymisji Różańskiego poinformowała piątkowa "Gazeta Wyborcza", powołując się na nieoficjalne informacje. Według  "GW" możliwe jest odejście także innego wiceministra Andrzeja Kowalskiego - w związku z jego zamiarami uczestniczenia w konkursie na szefa Instytutu Ekonomiki i Gospodarki Żywnościowej.

    Różański odpowiadał w ministerstwie rolnictwa m.in. za nadzór nad służbami weterynaryjnymi. W lutym media opisały jego pomysły wprowadzenia w Polsce zakazu uprawiania roślin z nasion modyfikowanych genetycznie, ich importu i prowadzenia badań nad nimi. Przeciwko temu ostatniemu protestowały środowiska naukowe.

    Różański przed objęciem funkcji wiceministra był głównym specjalistą w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu.

    W połowie lutego premier przyjął dymisję innego wiceministra rolnictwa - Stanisławy Okularczyk, która zrezygnowała ze stanowiska po publikacji "Gazety Krakowskiej". Dziennik ten cytował krytyczne wobec resortu wypowiedzi wiceminister podczas spotkania z rolnikami w Nowym Sączu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wiceminister rolnictwa Lech Różański złożył dymisję