Wielka Brytania: dodatkowa pomoc dla firm w związku z trzecim lockdownem

ARŻ, Financial Times
opublikowano: 05-01-2021, 10:50

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak zapowiedział nowy pakiet wsparcia w wysokości 4,6 mld GBP dla firm borykających się z problemami w wyniku pandemii. Nastąpiło to dzień po wprowadzeniu trzeciego lockdownu.

Rishi Sunak
Rishi Sunak
Simon Dawson

Skarb państwa przeznaczy 4 mld GBP na jednorazowe dotacje dla około 600 tys. firm z takich branż jak handel, hotelarstwo i turystyka. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie w wysokości 9 tys. GBP.

Zabezpieczono także 594 mln GBP na fundusz uznaniowy. Środki te zostaną rozdysponowane wśród firm, które nie kwalifikują się do dotacji, ale również ucierpiały z powodu ograniczeń.

Zgodnie z założeniami trzeciego lockdownu, który będzie obowiązywać co najmniej przez siedem tygodni, szkoły, hotele, obiekty rekreacyjne i mniej istotne sklepy w całej Anglii zostaną zamknięte. Władze zaapelowały do mieszkańców o pozostanie w domach i opuszczanie ich jedynie w celu załatwienia najpilniejszych spraw. Rząd rozważa także uzależnienie wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii od negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego maksymalnie 72 h przed lotem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane