Wieści z firm

MK
opublikowano: 09-05-2012, 00:00

COMARCH

Bezpieczeństwo infrastruktury ARIMR

Comarch zajmie się utrzymaniem infrastruktury sprzętowej i teleinformatycznej w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). W ramach umowy krakowska firma zadba również o bezpieczeństwo przetwarzanych we wszystkich systemach danych ARiMR. Wartość przedsięwzięcia, które będzie realizowane od czerwca 2012 do końca 2014 r., to około 28 mln zł brutto.

SYGNITY

Quatra z technologią Oracle

Oferowane przez Sygnity programy finansowo-księgowe marki Quatra, wspierające zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami, korzystają z rozwiązań bazodanowych Oracle. To wynik umowy podpisanej przez te firmy. Systemy grupy Oracle, która zdobyła już ponad 380 tys. klientów w 145 krajach, mają zapewniać aplikacjom Quatra bezpieczeństwo i niezawodność. Technologia tej spółki pozwala korzystać z wydajnej bazy danych zarówno w rozwiązaniach dostępnych w postaci chmury, jak i w formie tradycyjnej, wdrożeniowej.

SAGE

Przeprowadzka do chmury

Sage zapowiada przeniesienie wybranych systemów ERP do środowiska cloud computingu. Bazą dla nowej oferty brytyjskiego producenta będzie platforma Microsoft Azure. Najpierw z tego rozwiązania mają skorzystać klienci z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA. W przyszłości planowane jest m.in. zintegrowanie systemów ERP firmy Sage z aplikacjami biurowymi Office 365.

MICROSOFT

E-książki od Barnes & Noble

Microsoft zainwestuje 300 mln dolarów w cyfrowy oddział Barnes & Noble (BN) i uzyska 17,6 proc. udziałów tej firmy. Spółka BN dotąd była kojarzona z handlem książkami na amerykańskich uczelniach i z Nookiem, czyli własnym czytnikiem e-booków. Współpraca z Microsoftem ma wzmocnić pozycję BN na szybko rosnącym rynku treści cyfrowych w segmentach konsumenckich i edukacyjnych. Głównym konkurentem firmy jest Amazon i jego czytnik Kindle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu