Włochy: nakaz pokazywania włoskich filmów i programów w TV

Marek Druś, thelocal.it
opublikowano: 03-10-2017, 13:25
aktualizacja: 03-10-2017, 13:29

Rząd Włoch przyjął prawo, które wyznacza ilość włoskich filmów i programów, które muszą pokazywać krajowe kanały telewizyjne.

Każdy włoski kanał telewizyjny będzie musiał od przyszłego roku pokazać każdego tygodnia co najmniej jeden nakręcony we Włoszech film lub program w głównym czasie antenowym, czyli między 18:00 a 22:00. W przypadku kanałów państwowej telewizji RAI częstotliwość wzrasta do dwóch razy w tygodniu, przy czym muszą one pokazać co najmniej jeden włoski film w tygodniu. Celem wprowadzenia takiego prawa jest wsparcie dla krajowej branży filmowej.

Zobacz więcej

youtube.com

Oprócz preferencji dla włoskich produkcji nowe prawo przewiduje także wsparcie dla produkcji europejskich, które muszą stanowić co najmniej połowę filmów i programów pokazywanych przez włoskie kanały telewizyjne. W 2019 roku mają stanowić co najmniej 55 proc. produkcji pokazywanych w telewizji, a w 2020 roku co najmniej 60 proc., przy czym włoskie muszą stanowić co najmniej jedną trzecią. W przypadku telewizji RAI muszą stanowić połowę.

Za niestosowanie się do prawa grozić będą telewizjom wysokie kary. Do 5 mln EUR lub nawet 3 proc. rocznych obrotów w zależności od tego, która kwota będzie wyższa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu