Czytasz dzięki

Wznowienie rozmów o programie atomowym Korei Północnej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-09-2005, 14:17

W Pekinie we wtorek rozpoczęła się kolejna runda rozmów, które mają na celu przekonanie Korei Północnej do wyrzeczenia się programu jądrowego. Uczestniczą w niej przedstawiciele obu państw koreańskich, Rosji, Chin, Japonii oraz USA.

W Pekinie we wtorek rozpoczęła się kolejna runda rozmów, które mają na celu przekonanie Korei Północnej do wyrzeczenia się programu jądrowego. Uczestniczą w niej przedstawiciele obu państw koreańskich, Rosji, Chin, Japonii oraz USA.

    Sześciostronne rozmowy na temat północnokoreańskiego programu jądrowego trwają z przerwami od dwóch lat. Jak dotychczas nie przyniosły żadnych istotniejszych postępów.

    Zdaniem analityków, stanowiska Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych nadal pozostają rozbieżne w kluczowych kwestiach. Phenian obstaje przy swoim prawie do prowadzenia programu jądrowego na potrzeby cywilne. 

    Podczas poprzedniej rundy rokowań, która odbyła się w końcu lipca, omawiano kilka projektów zmierzających dopółnocnokoreańskiego rozbrojenia w zamian za gwarancje bezpieczeństwa i pomoc gospodarczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane