Wznowiono połączenie kolejowe między Tarnowem i Nowym Sączem

PAP
09-07-2010, 15:33

Przewozy Regionalne wznowiły od piątku połączenie kolejowe między Tarnowem i Nowym Sączem (woj. małopolskie). Z powodu zniszczeń powodziowych ruch kolejowy na tym odcinku był wstrzymany przez ponad miesiąc.

Jak poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej, 19 pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Tarnów - Nowy Sącz będzie kursowało zgodnie z rocznym rozkładem jazdy.

W Nowym Sączu na pasażerów udających się dalej w kierunku Krynicy będą czekały autobusy, których godziny odjazdów będą skoordynowane z przyjazdami pociągów. Autobusem będzie można pojechać na podstawie biletu kolejowego. Pociągi nadal nie mogą kursować między Nowym Sączem i Krynicą, bowiem czerwcowa powódź zerwała most na rzece Poprad.

Jak zapowiadał niedawno minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, most ten może zostać odbudowany jeszcze w tym roku, "jeśli nie będzie potknięć związanych z przygotowaniem tej inwestycji".

Przez ostatni miesiąc na trasie między Tarnowem i Nowym Sączem pociągi kursowały jedynie według tymczasowego rozkładu jazdy na krótkim odcinku z Nowego Sącza do Stróż.

W tym czasie zarządca torów, PKP Polskie Linie Kolejowe, usuwał skutki powodzi i udrażniał linię kolejową. Umocnione zostały skarpy i nasypy, z torów i peronów usunięte zostały drzewa powalone w wyniku burz, naprawiona została sieć trakcyjna, a podtopione torowiska zostały osuszone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wznowiono połączenie kolejowe między Tarnowem i Nowym Sączem