Wzrosła sprzedaż VW w USA

opublikowano: 04-01-2019, 10:20

Po mocnym spadku, który nastąpił na skutek skandalu spalinowego już drugi rok z rzędu Volkswagen zwiększył w 2018 r. sprzedaż w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki popularnym modelom SUV-ów do klientów trafiło łącznie 354 064 samochodów, jak ogłosiła grupa w czwartek. Odpowiada to wzrostowi o 4,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W samym grudniu sprzedaż wzrosła o 5,8 proc.

Zobacz więcej

Volkswagen

Bloomberg

Dzięki temu pod koniec roku VW osiągnął znacznie lepsze wyniki niż najwięksi amerykańscy producenci. Lider rynku General Motors, który publikuje swoje wyniki co trzy miesiące, sprzedał w czwartym kwartale o 2,7 proc. mniej nowych samochodów niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Ford odnotował w grudniu spadek sprzedaży o 8,8 proc.

W 2018 r. amerykańscy wiodący producenci odnotowali zauważalne spadki. Sprzedaż GM spadła o 1,6 proc. do poziomu nieco poniżej 3,0 mln pojazdów, a Forda o 3,5 proc. do 2,5 mln aut.

Po latach boomu amerykański rynek motoryzacyjny schładza się z powodu wyższych stóp procentowych i wyższych cen paliw. Analitycy również nie widzą odwrócenia trendu w nowym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy