Zatrzymania przedsiębiorców w sprawie korupcji w AMW

(Marek Druś)
opublikowano: 14-12-2006, 09:31

Funkcjonariusze zielonogórskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali, w związku ze sprawą korupcji w Agencji Mienia Wojskowego, trzech przedsiębiorców z Warszawy, Bydgoszczy i Poznania. Są oni podejrzani o wręczanie łapówek wysoko postawionym urzędnikom AMW.

Funkcjonariusze zielonogórskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali, w związku ze sprawą korupcji w Agencji Mienia Wojskowego, trzech przedsiębiorców z Warszawy, Bydgoszczy i Poznania. Są oni podejrzani o wręczanie łapówek wysoko postawionym urzędnikom AMW.

Jak powiedział w czwartek PAP Andrzej Kulesza z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim: "zatrzymani mężczyźni są kolejnym ogniwem w łańcuszku powiązań z zatrzymanymi wcześniej dyrektorami AMW w Gorzowie i Warszawie".

"Z ustaleń policjantów wynika, że to właśnie zatrzymani biznesmeni, w zamian za pominięcie obowiązujących procedur przetargowych przy zakupie atrakcyjnych gruntów, wręczali gigantyczne łapówki" - mówił Kulesza

Przykładem potwierdzającym przestępczy proceder jest, według policji, zakup jednej z działek na północy Lubuskiego od AMW za 6 mln złotych. Nabywca odsprzedał później grunt za 14 mln złotych. Wcześniej wręczył dyrektorom AMW łapówkę w wysokości 300 tys. zł.

Pod koniec września w związku z zarzutami korupcyjnymi aresztowano b. prezesa Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie, Andrzeja J. Areszt zastosowano wtedy również wobec b. dyrektora gorzowskiego oddziału AMW. W listopadzie aresztowano na 3 miesiące dwie inne osoby zamieszane w przestępczy proceder.

Śledztwo w sprawie korupcji w Agencji Mienia Wojskowego prowadzi prokuratura w Zielonej Górze. Dotyczy ono nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem Skarbu Państwa, których dopuścili się zatrzymani dyrektorzy agencji.

Policjanci z CBŚ w Zielonej Górze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zatrzymania przedsiębiorców w sprawie korupcji w AMW