Czytasz dzięki

Zeroemisyjny biznes w walce z globalnym ociepleniem

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska
opublikowano: 20-09-2020, 22:00

Mając na uwadze największe wyzwanie klimatyczne współczesnego świata, jakim jest ocieplenie klimatu, i działając na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ, Grupa VELUX opracowała nową, niezwykle ambitną Strategię zrównoważonego rozwoju 2030.

Ten tekst powstał w ramach projektu ZIELONA GOSPODARKA. Więcej artykułów na temat odpowiedzialności ekologicznej w biznesie znajdziesz >>TUTAJ<<

Ma być to dla nas i naszych interesariuszy mapa drogowa na nadchodzącą dekadę, nazwaną przez ONZ dekadą działania. Strategia ta dotyka praktycznie wszystkich obszarów naszej działalności. Do 2030 r. zamierzamy stać się firmą zeroemisyjną. Zmniejszymy o 50 proc. ślad węglowy naszych produktów, przejdziemy na ekologiczne, w 100-proc. jednomateriałowe opakowania, zwiększymy ponowne wykorzystanie i recyklingu zużytych produktów, ustalając konkretne cele w tym zakresie. Postawimy też na innowacyjne produkty cyfrowe wspierające zrównoważony styl życia. Ponadto, ograniczymy o 30 proc. służbowe podróże lotnicze, jak również przesiądziemy się do samochodów bezemisyjnych. Stawiamy sobie także cele dotyczące różnorodności i inkluzywności w środowisku pracy oraz zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.

W tych zamierzeniach idziemy znacznie dalej niż w dotychczasowych strategiach. Unikatowość naszej strategii polega na tym, że bierzemy odpowiedzialność nie tylko za naszą przyszłą emisję CO 2, którą będziemy radykalnie redukować, ale również za całą historyczną emisję, która powstała wskutek naszej działalności od początku istnienia firmy. Tym samym dołączymy do niewielkiej na razie grupy firm na świecie, które w ten sposób myślą o transformacji. Dzięki długofalowemu partnerstwu z WWF przeprowadzimy projekty, które pochłoną z atmosfery CO 2 w ilości odpowiadającej całemu historycznemu śladowi węglowemu, jaki można przypisać naszej firmie. Ten cel chcemy osiągnąć do 2041 r., czyli na stulecie naszej działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska

Polecane