Złote Tarasy pół roku później

Agnieszka Janas
opublikowano: 17-10-2006, 00:00

Pech prześladuje Złote Tarasy. Po raz kolejny wydłużeniu uległa budowa. Inwestor zapowiada, że to już ostatni raz.

Spółka Złote Tarasy (ING Real Estate i miasto Warszawa), deweloper powstającego w stolicy największego w Polsce centrum handlowo-rozrywkowo-biurowego o tej samej nazwie, poinformowała o blisko półrocznym przesunięciu terminu oddania obiektu do użytkowania. Do tej pory podawano datę listopad 2006 r. Nowy termin otwarcia planowany jest obecnie na I kwartał 2007 r. Spółka podjęła decyzję o przesunięciu terminu otwarcia ze względu na niewywiązanie się generalnego wykonawcy — Skanskiej — ze zobowiązań kontraktowych.

— Ubolewamy nad tym, że Skanska nie była w stanie oddać w terminie instalacji technicznych centrum. W związku z tym nie mieliśmy innego wyjścia — musieliśmy podjąć decyzję o przesunięciu terminu otwarcia. Będziemy dążyć, w ścisłej współpracy z naszymi najemcami, aby nastąpiło w I kwartale 2007 r. Dokładna data uruchomienia obiektu zostanie ogłoszona najszybciej, jak to będzie możliwe — wyjaśnia Marcel Kooij, dyrektor zarządzający spółki Złote Tarasy.

Przewiduje on, że przesunięcie daty otwarcia nie będzie miało istotnego wpływu na wyniki ING Real Estate. To już kolejny poślizg w realizacji obiektu. Poprzedni spowodowany był protestem stowarzyszenia Przyjazne Miasto. Do czasu jego rozpatrzenia zawieszono prace budowlane (kończono tylko konstrukcję dachu). Deweloper uzyskał korzystny dla siebie wynik rozpatrzenia protestu. Wznawiając budowę, miał nadzieję na otwarcie obiektu przed Bożym Narodzeniem br. i wykorzystaniem czasu „żniw” dla handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu