Czytasz dzięki

Airbus boi się o skutki brexitu

opublikowano: 05-03-2018, 11:05
aktualizacja: 05-03-2018, 11:07

Airbus, jeden z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii, ostrzegł, że być może będzie zmuszony magazynować znaczne ilości części , aby móc sprawnie działać, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, donosi serwis BBC.

Katherine Bennett, wiceprezes Airbus w Wielkiej Brytanii, powiedziała stacji, że wkrótce będzie musiała podjąć ostateczną decyzję w sprawie gromadzenia zapasów.

Wydajemy 5 mld GBP rocznie na łańcuch dostaw w Wielkiej Brytanii ... naprawdę ważne jest, aby części nie były przechowywane w magazynach" – stwierdziła Bennett, dodając, że stosowne rozmowy prowadzone są z brytyjskim rządem..

Obecnie firma prowadzi łańcuch dostaw w formie "just in time", co oznacza, że przykładowo nawet trzygodzinne opóźnienie w Dover jest "kwestią krytyczną".

Bennett ostrzegła, że Airbus „…potrzebuje warunków właściwych nieprzerwanej produkcji. Nie potrzebujemy tych obciążeń ... co może sprawić, że Airbus będzie zmuszony pomyśleć w inny sposób o swojej bazie”.

Airbus buduje swoje samoloty w czterech krajach "macierzystych" w całej Europie. W Wielkiej Brytanii wytwarza skrzydła dla swoich samolotów w Filton, niedaleko Bristolu i prowadzi też inn operacje w Broughton, w Północnej Walii.

W odrębnym komunikacie, firma poinformowała, że jeszcze w tym tygodniu zamierza spotkać się z europejskimi radami pracowniczymi, aby porozmawiać o możliwym wpływie na zatrudnienie ze strony spadających wskaźników produkcji samolotów A380 i A400M.

Tymczasem w mediach pojawiły się spekulacje związane z planami tysięcy zwolnień w firmie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane