Biotechnologiczny Lectus kusi polskich inwestorów

Kamil Zatoński
13-10-2010, 16:07

Brytyjska spółka biotechnologiczna liczy na pozyskanie 40 mln zł od polskich inwestorów. Dlaczego wybrała NewConnect, a nie londynski AIM?

Lectus to firma, która poprzez spółkę zależną od 4 lat prowadzi badania nad lekami do walki z bólem neuropatycznym, a więc mającym swoje źródło w zaburzeniach układu nerwowego. Roland Kozlowski, dyrektor wykonawczy brytyjskiej firmy biotechnologicznej, z pochodzenia jest Polakiem, ale — jak podkreśla — to niejedyny powód, dlaczego wybrał polski rynek kapitałowy i NewConnect, a nie londyński odpowiednik AIM.

— Zachęcił nas sukces emisji Mabionu, który zdobył niedawno 23 mln zł, także od inwestorów instytucjonalnych. Ponadto zamierzamy zlecić badania wyspecjalizowanej instytucji badawczej Selvita z Krakowa, związanej z Jagiellońskim Centrum Innowacji — mówi Roland Kozlowski.

Oferta prywatna ma przynieść 40 mln zł. Debiut spółki planowany jest na grudzień.

O spółce i jej planach czytaj w czwartek w "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Biotechnologiczny Lectus kusi polskich inwestorów