Czytasz dzięki

BMW z ogromnym zyskiem w pierwszym kwartale

opublikowano: 06-05-2020, 08:32

Niemiecki koncern samochodowy BMW „pochwalił się” zyskiem wypracowanym w pierwszym kwartale 2020 r. Nie jest to jednak oznaka odporności producenta luksusowych samochodów na skutki epidemii koronawirusa, ale w głównej mierze, zabiegów księgowych.

Jak donosi Reuters, bawarska spółka odnotowała 133 proc. wzrost zysku, który przed odsetkami i opodatkowaniem wyniósł 1,38 mld EUR w porównaniu z 589 mln EUR rok wcześniej. Tak znaczący wzrost był przede wszystkim zasługą braku rezerwy jednorazowej, która ubiegłoroczny wynik obciążyła kwotą 1,4 mld EUR.

Zobacz więcej

BMW X6

ARC

Zysk przed marżą odsetkową i podatkową (EBIT) w dziale motoryzacyjnym ukształtował się na poziomie 1,3 proc. wobec ujemnej marży rzędu 1,6 proc. w poprzednim roku.

Firma, podobnie jak inne koncerny odczuwa znaczący spadek popytu z uwagi na pandemię.

Dostawy BMW zmniejszyły się w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. o 20,6 proc. do 477 111 samochodów.

Spółka z Monachium  oczekuje obecnie, że marża EBIT w segmencie automotive wyniesie od 0 do 3 proc. w tym roku. Wcześniej zakładała, że wynik będzie mieścił się w przedziale od 2 do 4 proc. 

BMW Group nadal oczekuje rozprzestrzeniania się koronawirusa i niezbędnych środków ograniczających, co poważnie zmniejszy popyt na wszystkich głównych rynkach w całym roku 2020 – napisał w oświadczeniu koncern.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane