Debata liderów polskiej bankowości

opublikowano: 25-06-2020, 12:42
aktualizacja: 29-06-2020, 01:08
Obserwuj w MójPB:

Pięcioro prezesów polskich banków i szef Mastercarda dyskutowali o największych wyzwaniach stojących przed sektorem finansowym, a także o trendach w obsłudze klienta.

Od kilku lat słychać ze strony banków narzekania na trudne warunki prowadzania biznesu w Polsce. I nie było to tylko marudzenie, kolejne grupy opuszczały nasz rynek rozczarowane wynikami. Tym co odstraszało była spadająca rentowność spowodowana m.in. rosnącymi kosztami i opłatami obowiązkowymi. Ale to co się wydarzyło w tym roku, sprawia, że każdy bankowiec mógł tylko westchnąć, że "kiedyś to było dobrze". Banki musiały się zmierzyć z nagłym wysłaniem pracowników na pracę zdalną, zapewniając przy tym sprawne działanie systemów i oddziałów, radzić sobie z zaskakującymi obniżkami stóp procentowych, beztrosko wprowadzonymi wakacjami kredytowi, a na dodatek w ekspresowym tempie przyjść na ratunek administracji rządowej wdrażając obsługę tarczy finansowej. 

Czy w takich warunkach da się jeszcze prowadzić biznes i myśleć o rozwoju czy raczej mamy się nastawiać na upadłości banków i wycofywanie z rynku kolejnych inwestorów? I jak ten bankowy biznes będzie wyglądał - nie brak głosów, że pandemia zmieniła nasz świat nieodwracalnie, co dla banków oznacza m.in. zmianę sposobu obsługi klientów, zupełnie inny sposób płacenia. Na pewno gigantycznym wyzywanie jest wypracowanie zysku w obliczu zerowych stóp procentowych i kryzysu gospodarczego. Te i wiele innych kwestii poruszone zostało poruszone podczas debaty zorganizowanej przez "Puls Biznesu".

W jednym miejscu i czasie zgromadziliśmy największe autorytety polskiej bankowości - w debacie udział wzięli: 

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego

Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego

Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska 

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe

Liderzy polskiej bankowości dyskutowali m.in. o:

  • jakie są największe wyzwania przed bankami 
  • co w bankowości zmieniła pandemia 
  • kto zapłaci za ujemne stopy procentowe: akcjonariusze czy klienci?
  • jakie są najnowsze trendy w obsłudze klienta  

Przeczytaj obszerną relację z debaty

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane