Dokapitalizowanie stoczni szczecińskiej do 20 sierpnia

KAP
opublikowano: 17-07-2007, 00:00

Agencja Rozwoju Przemysłu waha się z przekazaniem Stoczni Szczecińskiej Nowej 100-200 mln zł.

Agencja Rozwoju Przemysłu waha się z przekazaniem Stoczni Szczecińskiej Nowej 100-200 mln zł.

Stocznia Szczecińska Nowa znów ma problem z uzyskaniem kredytów i kontynuowaniem produkcji. Pilnie potrzebuje dokapitalizowania. W grę powinno wchodzić 100-200 mln zł. O podwyższeniu stoczniowego kapitału miało zdecydować wczorajsze walne.

— Nie podjęto decyzji. Zarząd stoczni został zobowiązany do zwołania kolejnego walnego, najpóźniej do 20 sierpnia, które zajmie się dokapitalizowaniem — mówi Roma Sarzyńska, rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu, udziałowca SSN.

Czemu więc ARP nie zdecydowała się dokapitalizować stoczni, choć jeszcze w piątek pojawiały się „pewne” informacje, że jej przedstawiciele wyraźnie zadeklarowali podwyższenie kapitału?

— Być może ARP chce jeszcze uzgodnić szczegóły ze skarbem państwa, a na razie trzeba będzie łatać dziury pożyczkami — mówi jedna z osób związanych ze stocznią.

Agencja jest w trudnej sytuacji. Nie może dopuścić do upadku stoczni, ale niełatwo jest jej też szybko zdecydować o dokapitalizowaniu. Komisja Europejska może bowiem uznać to za niedozwoloną pomoc publiczną, a wówczas stocznia musiałaby oddać pieniądze.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że audytor nie podpisał się pod ubiegłorocznym bilansem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dokapitalizowanie stoczni szczecińskiej do 20 sierpnia