Gawlik: Inwestorzy mogą składać oferty ws. stoczni do piątku

PAP
opublikowano: 04-08-2008, 15:52

Inwestorzy zainteresowani zakupem stoczni Gdynia i Szczecin mogą składać oferty w resorcie skarbu do piątku - poinformował PAP wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Wcześniej MSP dawało czas inwestorom na przesłanie ofert do 4-5 sierpnia.

"Podpisałem przedłużenie tego okresu do piątku, do 8 sierpnia, do godz. 14.00, w związku z prośbą jednego z inwestorów, który jest zainteresowany złożeniem oferty" - poinformował wiceminister. Nie chciał jednak ujawnić nazwy firmy.

"Na życzenie inwestora nie podajemy jego nazwy" - powiedział.

Podkreślił, że "termin został przedłużony dla wszystkich, którzy są zainteresowani udziałem w restrukturyzacji i prywatyzacji zakładów w Gdyni i Szczecinie".

Gawlik nie chciał zdradzić, ile nowych ofert na zakup stoczni wpłynęło do tej pory do resortu.

W piątek ukraińska firma ISD Polska przesłała do MSP plan restrukturyzacji dla stoczni Gdynia. Oferta przewiduje minimalny wkład własny inwestora w wysokości 320 mln euro.

Według rzecznika ISD Polska Jacka Łęskiego, może on sięgnąć nawet 640 mln euro. "Będzie to zależało m.in. od tego, na ile uda się zlikwidować ryzyka związane z działalnością stoczni" - wyjaśnił rzecznik.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni Gdynia i Szczecin. Minister skarbu Aleksander Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować oba zakłady.

Zakupem stoczni Szczecin są zainteresowane m.in. firma z Pomorza Mostostal Chojnice; zakład w Gdyni chce kupić Polish Shipbuilding Company. Ukraińska firma ISD planuje połączenie stoczni Gdańsk i Gdynia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gawlik: Inwestorzy mogą składać oferty ws. stoczni do piątku