Ghosn zapowiada weryfikację aliansu Renault

opublikowano: 15-06-2018, 14:23

Dyrektor generalny koncernu Renault Carlos Ghosn stwierdził, że sojusz z japońskimi firmami Nissan Motor i Mitsubishi Motors zostanie poddany weryfikacji przed końcem jego kadencji w 2022 r.

Sojusz działa dobrze, ale był odpowiedzią na określone okoliczności i dzisiaj są pytania, czy ten system może być kontynuowany – powiedział Ghosn, który jest przewodniczącym całej grupy. To uzasadnione pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź – dodaje.

Zobacz więcej

Carlos Ghosn

Bloomberg

Wypowiedź dyrektora wykonawczego koncernu poprzedza doroczne spotkanie udziałowców Renault w Paryżu, podczas którego Ghosn ma zostać oficjalnie powołany na kolejną czteroletnią kadencję i może spotkać się z oporem ze strony właścicieli - zwłaszcza francuskiego państwa – odnośnie swojego pakietu wynagrodzeń  który w zeszłym roku opiewał na 7,4 mln EUR.

W marcu Bloomberg informował, że Renault i Nissan prowadzą rozmowy w celu połączenia swoich akcji, co może pomóc w lepszym łączeniu zasobów w nowej erze zelektryfikowanych pojazdów i autonomicznej jazdy. Jednak w zeszłym miesiącu Ghosn zbił oczekiwania odnośnie szybkiej transakcji połączenia spółek, twierdząc, że widmo nieudanych fuzji w jego branży jest bardzo duże.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Ghosn zapowiada weryfikację aliansu Renault