HTL-Strefa może wrócić na warszawską giełdę

opublikowano: 22-09-2015, 08:44

Spółka HTL-Strefa, kiedyś wykupiona przez fundusz EQT Partners, może wrócić do notowań na GPW.

Większościowy akcjonariusz, którym formalnie jest Nive II, ogłosił zamiar sprzedaży akcji, a ponadto sama spółka chce przeprowadzić emisję akcji o wartości około 200 mln zł, która pójdzie na spłatę części zadłużenia.

"Zakłada się, że w wyniku przeprowadzenia Oferty liczba akcji znajdujących się w wolnym obrocie będzie stanowić ponad 50 proc." - podano w komunikacie. 

Oferta zostanie skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w ramach oferty publicznej w Polsce, oraz oferty prywatnej do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Oferta ma zostać przeprowadzona do końca października.

HTL-Strefa jest producentem wyrobów medycznych do pobierania próbek krwi kapilarnej. W 2014 r. firma zanotowała 267 mln zł przychodów oraz 103,7 mln zł EBITDA, skorygowanego m.in. o koszty refinansowania zadłużenia i restrukturyzacji prawnej grupy.

Od 2006 do 2010 r. spółka była już notowana na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / HTL-Strefa może wrócić na warszawską giełdę