Jakub Tropiło zrezygnował z funkcji wiceministra skarbu

Agnieszka Berger
opublikowano: 28-02-2001, 11:12

Jest już pierwszy efekt powołania Aldony Kameli-Sowińskiej na stanowisko ministra skarbu. Do dymisji podał się, i to jeszcze wczoraj, Jakub Tropiło, wiceminister skarbu odpowiedzialny za prywatyzację takich strategicznych sektorów gospodarki jak energetyka, cukrownictwo i ciężka chemia.

- Potwierdzam, że podjąłem taką decyzję, ale nie chcę jej komentować - powiedział nam Jakub Tropiło.

Nie wiadomo, czy premier Jerzy Buzek przyjmie tę dymisję.

Ewentualne odejście Jakuba Tropiły stanowiłoby pierwsze następstwo wtorkowej zmiany na czele resortu skarbu, gdzie miejsce Andrzeja Chronowskiego zajęła Aldona Kamela-Sowińska.

Jakub Tropiło było mocno zaangażowany w kontrowersyjne projekty zmian w zasadach prywatyzacji elektrowni i zakładów energetycznych oraz spółek cukrowniczych.

Przed rozpoczęciem krótkiej kariery w MSP Jakub Tropiło był prezesem Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Był kojarzony z osobą Grzegorza Wieczerzaka, prezesa PZU Życie i stronnika Andrzeja Chronowskiego.

AMB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jakub Tropiło zrezygnował z funkcji wiceministra skarbu