Czytasz dzięki

Kombinat Konopny zebrał 4,2 mln zł w niespełna 40 minut

  • DI
opublikowano: 16-11-2020, 19:50

Zajmujący się uprawą konopi włóknistych Kombinat Konopny zebrał w poniedziałek w kampanii crowdfundingowej 4,2 mln zł od ponad 700 inwestorów. Jak podkreśla, zajęło to niespełna 40 minut.

Spółka zapowiada, że przeznaczy pozyskane pieniądze na zwiększenie upraw konopi włóknistych oraz uruchomienie produkcji olejków CBD i wyrobów tekstylnych. Obecnie dzierżawi 40 hektarów pola w okolicy Elbląga, na którym uprawia konopie włókniste.

Kombinat Konopny powstał w 2019 roku. Jego prezesem jest Maciej Kowalski. Był założycielem i w latach 2014-2018 prezesem firmy HemPoland, wycenianej na 100 mln zł w chwili przejęcia w 2018 roku przez kanadyjską spółkę The Green Organic Dutchman.

Maciej Kowalski, fot. Bartosz Bańka - Agencja Gazeta
Maciej Kowalski, fot. Bartosz Bańka - Agencja Gazeta

W komunikacie prasowym spółka informuje, że 5-letnia strategia ma przygotować Kombinat Konopny do debiutu na giełdzie. Do 2025 zakłada rozwinięcie produkcji pozwalającej na osiągnięcie rocznych przychodów na poziomie 25 mln zł przy 25 proc. marży EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane