Warszawa
Konferencja
27 czerwca 2018
27 czerwca 2018
Novotel Airport
Ochrona interesu dewelopera w relacjach z pozostałymi interesariuszami
None
Współpraca deweloperów z nabywcami, projektantami i wykonawcami robót budowlanych

Cel

Serdecznie zapraszam na warsztaty „Ochrona interesu dewelopera w relacjach z pozostałymi interesariuszami”, które odbędą się 27 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Kancelarią Góralski & Goss Legal. Znakomici eksperci zajmujący się na co dzień procesem budowlanym oraz kompleksową obsługą sprzedaży inwestycji, przedstawią Państwu kluczowe zagadnienia dotyczące procesu inwestycyjno-budowlanego oraz współpracy deweloperów z nabywcami, projektantami i wykonawcami robót budowlanych.

W programie warsztatów znajdą Państwo m.in.:

 • Sprawy regulacyjne w due diligence
 • Niedozwolone klauzule umowne w umowach deweloperskich
 • Postanowienia umowy deweloperskiej w relacji do umowy sprzedaży lokalu
 • Roszczenia z umów deweloperskich i umów o roboty budowlane
 • Zabezpieczenia roszczeń dewelopera w umowie z generalnym wykonawcą
 • Możliwość i sposób naliczania kar umownych
 • Ochrona praw autorskich w umowach deweloperskich
 • Zmiana projektanta w trakcie procesu inwestycyjno-budowlanego.

Warsztaty będą dobrą okazją do tego, aby bezpośrednio zapytać o kwestie, które najbardziej Państwa nurtują oraz aby rozwiać wszelkie wątpliwości, z którymi na co dzień mają Państwo do czynienia w procesie deweloperskim.


Kto powinien wziąć udział:

Warsztaty kierujemy do pracowników firm występujących w procesie inwestycyjno-budowlanym, przede wszystkim do: deweloperów , nabywców, projektantów i wykonawców robót budowlanych oraz firm finansujących roboty budowlane m. in. pracowników i kierowników działów:
nieruchomości, prawnych, inwestycji, umów i planowania oraz podmiotów prowadzących działalność w obszarze umów deweloperskich.


Innowacje kuszą deweloperów

Pb.pl 2018.02.27

Właściciele obiektów komercyjnych coraz chętniej wprowadzają aplikacje mobilne, uniezależniają się od czarnego prądu, a także z rozmachem wprowadzają naturę do budynków.

ZMIERZCH TRADYCJI: Deweloperzy coraz częściej projektują elastyczne powierzchnie biurowe, dopasowane do różnorodnych potrzeb użytkowników i dające jak najwyższy komfort pracy.
Na dzisiejszym bardzo konkurencyjnym rynku coraz częściej przewagę dają oferty zapewniające najwyższy komfort pracy i dodatkowe usługi w biurowcach, zaś w przypadku centrów handlowych — rozwój powierzchni gastronomiczno-rozrywkowej, unikatowe marki i ciekawe wydarzenia. Oba sektory spina jeden mianownik — innowacje technologiczne, bez których po prostu nie da się już funkcjonować.
Autonomiczne budynki
Już rok temu analitycy CBRE mówili o nowej erze centrów handlowych, wskazując w swoim raporcie „Shopping Centre 4.0 Innovations in Shopping Centres” na innowacje wykorzystywane przez zarządców i właścicieli obiektów. I lista takich rozwiązań w sektorze handlowym jest dziś długa — od beaconów pozwalających na dopasowanie oferty do konkretnej osoby, przez „apki” wskazujące najkrótszą drogę do wybranej galerii czy konkretnego sklepu oraz informujące o aktualnych promocjach i wskazujące wolne miejsce na parkingu, po takie nowinki jak dotykowe ekrany w sklepach pozwalające na wybór produktów (...)


Deweloperzy biją kolejne rekordy

Pb.pl 2018.01.04

Spółki notują najlepsze wyniki sprzedażowe w historii. Zdaniem analityków, dobra passa może jeszcze potrwać.

Pierwsze raporty podsumowujące 2017 r. na rynku deweloperskim dowodzą, że mieszkania jeszcze nigdy nie znikały z rynku tak szybko. Grupa Dom Development np. sprzedała rekordowe 3975 lokali, o 45 proc. więcej niż przed rokiem.
POPRZECZKA W GÓRĘ: Zdaniem Jarosława Szanajcy, prezesa Dom Development, przez większą część 2017 r. podaż na rynku nowych mieszkań nadążała za popytem. Jednak wzrost kosztów wykonawstwa w połączeniu z dłuższym czasem oczekiwania na decyzje administracyjne mogą nieco to zmienić. Fot. ARC
— Utrzymujący się w ciągu całego roku silny popyt był wspierany przez wiele czynników makroekonomicznych, takich jak niskie stopy procentowe, bardzo niskie bezrobocie oraz znaczny wzrost realnych wynagrodzeń. Nie bez znaczenia pozostają również widoczne procesy migracyjne, a zwłaszcza napływ ludności do większych miast Polski — mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.
Czas chwały
2017 r. był rekordowy także dla spółki Atal, która sprzedała 2787 lokali, czyli o ponad 14 proc. więcej niż przed rokiem. Tylko w IV kw. nabywców znalazło 755 mieszkań z oferty dewelopera, co oznacza wzrost o niemal 11 proc.(...)

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Novotel Airport

ul. 1 Sierpnia 1
Warszawa

Partner Merytoryczny

Patron

Patron Medialny

 • Góralski & Goss Legal

  Góralski & Goss Legal (GGLegal) to polska Kancelaria prawna, łącząca doradztwo bieżące, transakcyjne i procesowe na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora budowlanego, ubezpieczeniowego, life science, nieruchomości oraz transportowego. Jesteśmy doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się zespołem. Doradzamy w sposób kompleksowy, zachowując synergię rozwiązań prawnych z działaniami biznesowymi Klientów. Dzięki takiemu podejściu, współtworzymy unikalną wartość dodaną, zabezpieczając decyzje biznesowe Klientów w realizacji dalszych sukcesów rynkowych. Kancelaria Góralski & Goss Legal powstała w 2010 roku i znajduje się w Warszawie. Świadczy pomoc prawną dla krajowych oraz zagranicznych przedsiębiorców, deweloperów, generalnych wykonawców oraz inwestorów prywatnych, w tym w szczególności, podmiotów z Chin, Włoch, Niemiec, Węgier oraz Stanów Zjednoczonych.