McDonald's rezygnuje z plastikowych słomek w Wlk. Brytanii i Irlandii

opublikowano: 15-06-2018, 09:29
aktualizacja: 15-06-2018, 09:29

McDonald's zastąpi plastikowe słomki papierowymi we wszystkich restauracjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, począwszy od września, informuje Reuters powołując się na doniesienia stacji BBC.

Odzwierciedlając szerszą debatę publiczną, nasi klienci sugerowali nam, że chcą zmiany podejścia do tematu plastikowych słomek - powiedział McDonald's w rozmowie z BBC.

Słomki
Zobacz więcej

Słomki fot. Alexas_Fotos, pixabay, CC0

W kwietniu brytyjski rząd zaproponował zakaz stosowania plastikowych słomek i bawełnianych wacików w Anglii.

Plastiki, w tym słomki to poważny problem dla środowiska. Według szacunków ekspertów, każdego roku wyrzucanych jest około 8,5 mld plastikowych słomek, a światowe oceany są zaśmiecone ponad 150 milionami ton plastiku, zagrażając morskiej faunie, której przedstwiciele mogą zginąć po zjedzenia plastikowych śmieci lub po zaplątaniu się w większe kawałki. W grę wchodzi corocznie śmierć około 1 mln ptaków i ponad 100 tys. ssaków z tego powodu. 

Decyzja odnośnie słomek w Wielkiej Brytanii i Irandii jest w opozycji do stanowiska akcjonariuszy koncernu. Pod koniec maja odrzucili oni propozycję postawienia przed spółką wymogu stopniowej rezygnacji z korzystania z plastikowych słomek do picia.

Propozycję, którą zgłosiła grupa SumOfUs, poparli inwestorzy posiadający mniej niż 8 proc. akcji McDonald's. Spółka także była jej przeciwna twierdząc, że propozycja jest „zbędna”.  

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu