MSP: Łódzki Protekt złożył ofertę na zakup akcji Bezalinu

PAP
opublikowano: 05-01-2011, 20:54

Firma Protekt z Łodzi jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu na sprzedaż 85 procent akcji Bielskich Zakładów Lin i  Pasów Bezalin - poinformowało w środę Ministerstwo Skarbu Państwa.

Było to już trzecie w ostatnim roku podejście resortu do prywatyzacji spółki. Na poprzednie przetargi, ogłaszane latem i jesienią, nie wpłynęła żadna oferta. W obecnej ofercie cena minimalna za jedną akcję została obniżona w porównaniu z poprzednim przetargiem o 38 groszy do 2,14 zł.

Resort zamierza sprzedać 7,225 mln akcji spółki w cenie nominalnej 1 zł za każdą, co stanowi 85 proc. kapitału. Pozostałe 15 proc. mają objąć nieodpłatnie pracownicy spółki.

Firma Protekt z Łodzi jest wiodącym w Polsce producentem sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości.

Bezalin zatrudnia ponad 180 osób. Spółka jest m.in. liderem na krajowym rynku węży strażackich. Ubiegły rok zamknęła zyskiem netto w wysokości 2,86 miliona złotych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane