Niemcy wesprą finansowo linie lotnicze Condor z grupy Thomas Cook

opublikowano: 25-09-2019, 10:40

Niemiecki rząd podjął decyzję o zagwarantowaniu finansowania ratunkowego dla przewoźnika lotniczego Condor, którego spółką matką jest upadłe biuro podróży Thomas Cook Group.

Kredyt o wartości 380 mln EUR (420 mln USD) musi zostać zatwierdzony przez Komisję Europejską i będzie ważny przez sześć miesięcy, podał przewoźnik zatrudniający około 5000 pracowników. 

Jeden z samolotów linii Condor
Zobacz więcej

Jeden z samolotów linii Condor fot. Bloomberg

Zobacz także

Według niemieckiego Ministerstwa Gospodarki, około 240 tys. turystów korzysta obecnie z usług linii Condor, aby wrócić z wakacji do Niemiec.

W miniony poniedziałek (23 września) Thomas Cook złożył wniosek o upadłość w Wielkiej Brytanii, podczas gdy niektóre dochodowe jednostki z grupy kapitałowej wciąż walczą o przetrwanie. Dzisiaj jednak, na zawieszenie wszelkich operacji zdecydował się polski oddział Neckermanna.

Condor obsługuje 59 z ponad 100 samolotów grupy. Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier powiedział, że pożyczka pomostowa ochroni „wiele” miejsc pracy w Condorze.

Condor jest rentowną firmą, więc nasza decyzja opiera się wyłącznie na jej działalności, a nie na kryteriach politycznych – wyjaśnił Altmaier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu