PGD zamknie rok z zyskiem

Krzysztof Kluska
opublikowano: 30-12-2002, 00:00

Okazuje się, że zła sytuacja na rynku aut nowych nie dotyczy wszystkich. Polska Grupa Dealerów, skupiająca czterech sprzedawców Fordów, prawie podwoiła sprzedaż i zarobiła 1 mln zł.

Polska Grupa Dealerów (PGD), krakowska spółka, zajmująca się sprzedażą samochodów marki Ford, zamknie 2002 r. przychodami przekraczającymi 200 mln zł i zyskiem netto wysokości 1 mln zł. Będzie to pierwszy tak wysoki wynik finansowy, jaki udało się wypracować grupie. 2001 r. firma zamknęła stratą prawie 1 mln zł.

— W ciągu 11 miesięcy 2002 r. sprzedaliśmy ponad 2500 aut, głównie Focusów — mówi Adam Pietkiewicz, prezes PGD.

Jego zdaniem, do końca roku grupa sprzeda około 2800 aut, co w stosunku do 2001 r. stanowić będzie wzrost o 80 proc.

— Trudno jeszcze mówić o hossie na rynku, ale niewątpliwie widać poprawę. Nie wiadomo jednak, jak długo utrzyma się ta tendencja — komentuje Adam Pietkiewicz.

W skład PGD wchodzi czterech dealerów marki Ford. W połowie 1999 r. grupę stworzyły salony Eurocar i Partner z Krakowa oraz Euromobil z Bielska-Białej. Z końcem 1999 r. w skład PGD weszło warszawskie OMC Motors.

— Nie mamy planów powiększenia grupy o kolejnych partnerów. W roku 2003 podstawowym zadaniem jest dla nas utrzymanie tempa wzrostu sprzedaży z tego roku — wyjaśnia Adam Pietkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGD zamknie rok z zyskiem