Poludniowokoreański oddział GM deklaruje powrót do rentowności

opublikowano: 11-05-2018, 18:43
aktualizacja: 11-05-2018, 18:46

Przynoszący straty południowokoreański oddział koncernu GM powtórzył w piątek, że powinien powrócić na ścieżkę rentowności do 2019 r. i, ze zainwestuje 2,8 mld USD w produkcję nowych, małych SUVów i crossoverów skierowanych zarówno na lokalny rynek, jak i na eksport, donosi Reuters.

To o wiele bardziej optymistyczna prognoza, niż przedstawiona wcześniej przez należący do państwa Korea Development Bank, który zakłada, że oddział zacznie przynosić zyski dopiero od 2022 r., w czym powinny pomóc cięcia kosztów pracowniczych.

W kwietniu amerykański gigant motoryzacyjny powiedział, że jefo południowokoreański oddział może powrócić do rentowności w 2019 r. wdrażając sięgającą 400 do 500 mln USD rocznie redukcję kosztów poprzez zamykanie zakładów, podnosząc efektywność pracy i inne usprawnienia.

GM i Korea Południowa uzgodniły pakiet ratunkowy o wartości 7,15 mld USD, w tym 2 mld USD z inwestycji kapitałowych GM oraz 2,8 mld konwersji długu na akcje dla istniejących pożyczek, które GM Korea zawdzięcza swojej spółce dominującej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Poludniowokoreański oddział GM deklaruje powrót do rentowności