Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 25-11-2022, 18:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Pracodawcy muszą przygotować się na rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Przybędzie im sporo obowiązków, a podwładni zyskają nowe uprawnienia. Kodeks pracy: co czeka przedsiębiorców?

Obawy
Obawy
Przedstawiciele biznesu zmagają się z częstą modyfikacją przepisów prawnych. Wiele z nich to spore wyzwanie finansowe dla firm.
Adobe Stock

2. Zwiększenie sprzedaży, ruchu na stronie i dotarcie do nowych klientów - w tym może pomóc listopadowe święto handlu. Trzeba jednak uważać, żeby nie przedobrzyć z rabatami. Do czarnego piątku trzeba podejść z głową.

3. Cyberbezpieczeństwo, zaawansowane usługi technologiczne - m.in. na to będzie dofinansowanie dla firm, które przewiduje program FERC zatwierdzony przez KE. Kto będzie mógł skorzystać z nowych unijnych grantów?

Szeroka gama:
Szeroka gama:
Program FERC wesprze m.in. przedsiębiorców w prowadzeniu projektów dotyczących zaawansowanych usług cyfrowych i poprawiających bezpieczeństwo wymiany danych.
Adobe Stock

4. Pracodawcy podniosą stawki diet za podróże służbowe. Jeżeli przekroczą ustawowe limity, będą mogli liczyć na przychylność fiskusa. Diety za delegacje: co się zmieni?

Ułatwić życie MŚP:
Ułatwić życie MŚP:
Interpretacje podatkowe potwierdzają, że pracodawca może zaliczyć w koszty pełną wysokość poniesionych wydatków związanych z delegacją ponad limity ustawowe.
Adobe Stock

5. Dzięki interpretacjom fiskusa innowatorzy upewniają się, czy mogą skorzystać m.in. z ulgi B+R, na ekspansję i robotyzację. Coraz częściej urząd działa na korzyść podatników. Komu przysługują zachęty podatkowe?

Daniny w dół:
Daniny w dół:
Ulgi podatkowe powinny zachęcać MŚP do prowadzenia B+R, automatyzowania biznesu i rozszerzania rynków zbytu.
Adobe Stock

6. Dobra strategia przekłada się na długotrwałe relacje z klientami i ruch na stronie. Blog, infografika, poradniki i e-booki - to przykłady narzędzi, z których firmy mogą korzystać w marketingu treści. Content marketing: o co w nim chodzi?

7. Fundacje powoływane przez firmy rodzinne mają chronić ich majątek, dlatego prawo pozwoli im na działalność gospodarczą tylko określonego rodzaju. Jak będzie zarabiać fundacja rodzinna?

Biznes chroniony przed CIT:
Biznes chroniony przed CIT:
Fundacja rodzinna będzie mogła wykonywać działalność gospodarczą, ale musi się pilnować, by była zgodna z jej formami przewidzianymi w ustawie. W tym zakresie będzie jej przysługiwało zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane