Reuters: Pepco wejdzie na giełdę w Warszawie

opublikowano: 16-04-2021, 20:42

Szykuje się największa pierwotna oferta publiczna na GPW w tym roku. Pepco Group zdecydowało się wejść na giełdę w Warszawie, a nie w Londynie, poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Pod koniec 2019 r., gdy Steinhoff, południowoafrykański właściciel Pepco, ogłosił przegląd opcji strategicznych w sprawie właściciela sieci sklepów dyskontowych. Media donosiły wówczas, że prawdopodobnym scenariuszem jest równoległy debiut na giełdach w Londynie i Warszawie.

Pod koniec stycznia Puls Biznesu informował, że Steinhoff wraca do zawieszonego w czasie pandemii procesu przeglądu opcji strategicznych. W marcu Pepco informowało, że w sprawie wejścia na giełdę wybiera między Warszawą i Londynem. W piątek Reuters napisał, że według jego źródeł zapadła decyzja o wejściu na GPW. Sky News poinformował tego samego dnia, że spółka przeprowadzi w Warszawie ofertę wyceniającą ją na 4,5 mld EUR. Według źródeł Reutersa, wartość spółki to ok. 5 mld EUR.

Na koniec 2020 roku Pepco Group miało ponad 3,2 tys. sklepów na 15 rynkach, z czego ponad 1 tys. w Polsce. Według Sky News, to właśnie duża obecność w naszym kraju przesądziła, że zapadła decyzja o wyborze GPW.

Reuters pisze, że Pepco, podobnie jak Canal+ Polska, chce skorzystać z ożywienia na europejskim rynku debiutów giełdowych na początku tego roku. Tylko w tym tygodniu plany przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej (IPO) ogłosiły europejskie spółki o łącznej wartości 22,6 mld USD. W pierwszym kwartale przeprowadzone IPO przyniosły spółkom w Europie łącznie 19,55 mld USD, najwięcej od 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane