Samsung wreszcie wypuszcza „składaka”

ŁO
opublikowano: 05-09-2019, 14:45

Koreański koncern ogłosił, że po kilku miesiącach poświęconych na poprawki, wreszcie wprowadza na rynek smartfon z giętkim ekranem.

- Począwszy od 6 września Galaxy Fold będzie dostępny w Korei, a w późniejszym terminie w wybranych krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii, w wersji Cosmos Black i Space Silver - czytamy w komunikacie Samsung Electronics. 

Zobacz więcej

Samsung Galaxy Fold

ARC

Koreańczycy nie zwlekali już dłużej i zdecydowali się na ten ruch na cztery dni przed premierą nowych iPhone’ów. Miało być jednak zupełnie inaczej.  

Pierwotnie planowali premierę Galaxy Fold pod koniec kwietnia, ale odwołali debiut. Problemy zaczęły się, gdy smartfony trafiły do recenzentów. Niektórzy zgłosili po krótkim czasie użytkowania usterki kluczowego elementu, czyli składanego ekranu. Wstępne analizy zgłoszeń wskazywały, że przyczyną mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte i pozwalają uzyskać kształt urządzenia.  

Samsung chciał być pierwszy i chyba popełnił falstart. Po kilku miesiącach prac spróbuje przekonać klientów, żeby jednak kupili gadżet. Twierdzi, że tworzy nową kategorię technologii mobilnej.

Galaxy Fold wyposażony jest w dwa wyświetlacze. Przełomowym rozwiązaniem jest zastosowanie 7,3-calowego wewnętrznego, elastycznego ekranu Infinity Flex.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy