Czytasz dzięki

SIA: w danych o sprzedaży chipów wciąż nie widać skutków Covid-19

opublikowano: 05-05-2020, 06:20

W pierwszym kwartale globalna sprzedaż chipów rosła w ujęciu rocznym, co pokazuje, że dane wciąż nie pokazują pełnego wymiaru zapaści rynku z powodu pandemii koronawirusa, poinformowało Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodnikowego (SIA).

W pierwszym kwartale globalna  sprzedaż chipów sięgnęła 104,6 mld USD. Była o 3,6 proc. niższa niż w ostatnim kwartale 2019 roku, ale o 6,9 proc. wyższa niż rok wcześniej.

- Oznacza to, że dostępne dane o sprzedaży nie w pełni odzwierciedlają wpływ kryzysu zdrowotnego spowodowanego przez Covid-19 – oświadczył John Neuffer, szef SIA. – Zawirowania makroekonomiczne związane z pandemią spowodowały znaczący wzrost niepewności na globalnym rynku półprzewodników, która prawdopodobnie utrzyma się przez nadchodzące miesiące – dodał. 

W marcu sprzedaż chipów wzrosła o 0,9 proc. do 34,9 mld USD w porównaniu z lutym. Była o 6,9 proc. wyższa niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane