UBS radzi kupować obligacje rynków wschodzących

opublikowano: 23-05-2018, 14:03

Zdaniem banku UBS Group, nadszedł czas na ponowne zakupy obligacji z rynków wschodzących.

Stratedzy szwajcarskiego banku poinformowali, że wykorzystają ostatnią wyprzedaż, by kupić dług państwowy Indonezji, Argentyny, Rosji i Nigerii. Wolą także obligacje przedsiębiorstw z rynków wschodzących w stosunku do swoich odpowiedników na rynkach rozwiniętych, mimo że cykle wzrostowe pary idą w różnych kierunkach.

Wzrost EM może stać pod znakiem zapytania, ale czynniki takie jak krótkoterminowe zadłużenie wobec obcokrajowców, znajdują się w rozsądnej formie - napisali analitycy UBS. Dodają, że  "…Turcja i Argentyna są wyjątkami, ale także tutaj albo cena się przesunęła (Turcja), albo zmieniły się realia polityczne (Argentyna)".

Po tym, jak waluty rynków wschodzących i obligacje rządowe zostały wyprzedane w ostatnich tygodniach w związku z rosnącymi rentownościami papierów dłużnych Stanów Zjednoczonych i silniejszym dolarem, niektórzy inwestorzy szukali okazji. 

Brandywine Global Investment Management twierdzi, że rynki rozwijające się oferują atrakcyjne realne zyski wraz z dobrymi fundamentami, a fundusz BlackRock powiedział, że runda była okazją do zakupu obligacji korporacyjnych denominowanych w USD przez emitentów w regionie Azji i Pacyfiku.

Miesięczny spadek zadłużenia sektora publicznego na rynkach wschodzących spowodował wzrost spreadu rentowności, jaki oferują im rynki rozwinięte.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu