Czytasz dzięki

Uksford czy Oxford? (PODCAST)

opublikowano: 25-09-2020, 06:54

Studiowaliście za granicą? Większość osób, o których piszę, tak. I ich dzieci też. Postanowiłam sprawdzić, czy, gdzie, kiedy i po co wyjechać na studia za granicę.

Czas jest idealny: za chwilę inauguracja roku akademickiego. Ponieważ to podcast o uniwersytetach, to nie może zabraknąć przedstawiciela uczelni. Udało się zaprosić prof. dr hab. Przemysława Wiszewskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Z jego opowieści wynika, że można studiować we Wrocławiu, ale mieć zagranicznych wykładowców i całkiem międzynarodowe towarzystwo. Z kolei prof. Jerzy Langer, prezes Towarzystwa Naukowego Warszawskiego i członek grupy doradczej Europejskiej Rady ds. Innowacyjności przy Komisji Europejskiej, uważa, że trzeba szukać najlepszych wykładowców, ale radzi, żeby nie od razu jechać za granicę. Jak wyszukać studia dla siebie, najlepiej ze stypendium, opowiada Mateusz Majman, doktorant, który studiował w Polsce, Rosji, Szwecji i Niemczech. Ale to Puls Biznesu, więc wracamy z nieba na ziemię i sprawdzamy, jak ma się uczelnia do rynku pracy. Opowiada o tym Piotr Wielgomas, założyciel i prezes firmy doradztwa personalnego Bigram rekrutującej menedżerów i specjalistów. A dwoje znanych menedżerów: Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, obecnie starszy doradca w McKinsey&Company i Jacek Levernes, członek rady nadzorczej Globalworth i doradca w Boston Consulting Group, opowiadają, dlaczego oni studiowali za granicą i dlaczego robią to ich dzieci. Zapraszam na podcast Uksford (żartobliwa nazwa UKSW, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) czy Oxford.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts

Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
×
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane