Volvo stawia na plastiki z recyklingu

opublikowano: 18-06-2018, 07:17

Koncern Volvo, znany szwedzki producent pojazdów zadeklarował, że od 2025 r. co najmniej 25 proc. używanych przez spółkę w samochodach tworzyw sztucznych pochodzić będzie z recyklingu, donosi Reuters. To część planu walki spółki z zanieczyszczeniami, wspieranego przez ONZ.

Recykling tworzyw sztucznych – pochodzących na przykład z sieci rybackich lub starych butelek – wykorzystywannych np. w deskach rozdzielczych lub dywanikach samochodowych, nie wpłynie na bezpieczeństwo ani jakość produkowanych pojazdów - powiedział Stuart Templar, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars. Uważamy, że ma to sens biznesowy, dodaje Templar.

Volvo
Zobacz więcej

Volvo fot. Bloomberg

Coraz więcej dużych firm projektuje swoje produkty tak, by mogły być poddane recyklingowi po użyciu w celu ograniczenia zanieczyszczeń. Projekt Volvo idzie o krok dalej. Szwedzka firma tworzy coraz więcej materiałów pochodzących z recyklingu na swoich liniach produkcyjnych.

Volvo Cars dąży do zminimalizowania swojego globalnego śladu środowiskowego – stwierdził Håkan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Cars, która należy do chińskiego Zhejiang Geely Holding Group.

Volvo twierdził, że prowadzi rozmowy z producentami tworzyw sztucznych, aby móc zrealizować "ambicję, że od 2025 r. co najmniej 25 proc. tworzyw sztucznych używanych w każdym nowo wprowadzonym samochodzie Volvo będzie pochodziło z materiałów poddanych recyklingowi".

W ubiegłym roku Volvo sprzedało 570 tys.  samochodów, a około 5 proc. plastiku w obecnie produkowanych samochodach pochodzi z materiałów z recyklingu.

Organizacja Narodów Zjednoczonych z zadowoleniem przyjęła plan Volvo. Ponad osiem milionów ton tworzyw sztucznych trafia do oceanów każdego roku, zagrażając życiu floray i fauny morskiej.

W 2017 r. Volvo ogłosiło, że zelektryfikuje wszystkie nowe samochody wprowadzone po 2019 r. W zeszłym miesiącu podało natomist, że jego celem jest, aby w pełni elektryczne samochody stanowiły połowę globalnej sprzedaży koncernu do 2025 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Volvo stawia na plastiki z recyklingu