Czytasz dzięki

Współtwórca i były szef WeWork pozwał największego inwestora spółki

opublikowano: 05-05-2020, 07:15

Adam Neumann, współtwórca i były szef WeWork, pozwał SoftBank Group za to, że japońska firma wycofała się z zamiaru odkupienia za 3 mld USD akcji amerykańskiej spółki od jej pracowników i akcjonariuszy.

Neumann miał być największym beneficjentem transakcji. W pozwie złożonym w sądzie w stanie Delaware Neumann twierdzi, że SoftBank i jego Vision Fund wykorzystały do wycofania się z umowy fałszywe preteksty.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Rob Townsend, główny radca prawny SoftBanku przekonuje, że zarzuty Neumanna są całkowicie nietrafione, bo zgodnie z warunkami podpisanej przez niego umowy SoftBank nie miał obowiązku dokończenia wezwania na akcje.

Odkupienie przez SoftBank akcji WeWork było częścią pakietu ratunkowego po tym jak amerykańska spółka, zajmująca się wynajmem przestrzeni biurowych na zasadach coworkingu, zaczęła mieć problemy z powodu fiaska pierwotnej oferty publicznej w 2019 roku. Neumann, który stał się kontrowersyjną postacią, zgodził się odejść z władz WeWork i miał sprzedać posiadany pakiet akcji spółki za nawet 970 mln USD. 

Ogłaszając w kwietniu wycofanie się z zakupu akcji WeWork, SoftBank podał jako powody niespełnienie przez spółkę określonych warunków umowy, problemy z regulatorami, a także postępowania toczące się wobec amerykańskiej spółki, m.in. w Departamencie Sprawiedliwości oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane