Zastój trwa trzeci rok

KRZYSZTOF KRYSTOWSKI, wiceprezes Leonardo Helicopters
opublikowano: 17-05-2018, 22:00

Polska armia pilnie potrzebuje śmigłowców. Z tym zdaniem wszyscy się zgadzają, ale nic z tego nie wynika.

Żołnierze z niepokojem patrzą na wysłużone maszyny, które niedługo staną się dla ich bezpieczeństwa zagrożeniem większym niż… jednostki wroga. Część floty oczywiście można dalej modernizować, ale na współczesnym polu walki liczy się już co innego, niż kilkadziesiąt lat temu. Mimo że Polska ma do wydania na modernizację armii nawet 250 mld złotych — w programie zakupu śmigłowców, różnego zresztą typu, zastój trwa już trzeci rok.

Może powołanie Agencji Uzbrojenia pozwoli wreszcie na rozpoczęcie procesu przetargowego. Nauczeni doświadczeniem przetargu na śmigłowce wielozadaniowe, unieważnionego po zmianie rządu, decydenci powinni zwrócić uwagę na potencjał polskiego przemysłu obronnego. Wojskowe zamówienia dają możliwość pobudzenia całych sektorów gospodarki, tak zresztą czynią cywilizowane państwa. Wystarczy trochę wyobraźni, odpowiedzialności oraz decyzyjnego patriotyzmu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KRZYSZTOF KRYSTOWSKI, wiceprezes Leonardo Helicopters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zastój trwa trzeci rok