Czytasz dzięki

Bachta zrezygnował z funkcji prezesa Alior Banku

  • PAP
opublikowano: 13-05-2020, 05:51

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - poinformował w środę bank. Rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację i powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu.

"Zarząd Alior Bank Spółka Akcyjna informuje, że (...) Pan Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Alior Banku S.A. z dniem 12 maja 2020 r." - poinformowano w komunikacie.

Krzysztof Bachta
Wyświetl galerię [1/3]

Krzysztof Bachta Fot. ARC

Jak dodano, rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację Bachty i podziękowała za jego wkład "w budowanie pozycji rynkowej Banku".

W październiku 2018 r. rada nadzorcza banku powołała Krzysztofa Bachtę w skład zarządu Alior Banku, powierzając mu stanowisko wiceprezesa kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa zarządu. Pod koniec lutego 2019 r. KNF jednogłośnie wyraziła zgodę się na powołanie Bachty na stanowisko prezesa banku.

"Jednocześnie z dniem 12 maja 2020 r. Rada Nadzorcza Banku powołała w skład Zarządu Banku Panią Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko Wiceprezesa Zarządu oraz kierowanie pracami Zarządu" - czytamy w środowym komunikacie zarządu.

Ponadto, rada nadzorcza upoważniła jej przewodniczącego Tomasza Kulika do podpisania w imieniu RN wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa zarządu banku.

Czytaj więcej o tym, kim jest nowa prezes Alior Banku>>

W komunikacie przekazano, że zgodnie ze złożonym oświadczeniem, powołany wiceprezes zarządu banku nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec banku, jak i nie uczestniczy w spółkach konkurencyjnych jako wspólnik spółek cywilnych, osobowych, ani też jako członek organów spółek kapitałowych lub innych, konkurencyjnych osób prawnych. Jak poinformowano, zgodnie ze złożonym oświadczeniem nie figuruje również w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Jak poinformowano w komunikacie, Iwona Duda od ponad 20 lat związana jest z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej jako Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełniła także funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej oraz w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Ukończyła również Studium dla Doradcy Inwestycyjnego – Analityka Papierów Wartościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka publikacji eksperckich poświęconych rynkowi finansowemu oraz systemowi emerytalnemu. Odbyła zawodowe staże zagraniczne w USA oraz w organach administracji centralnej i rządowej w Niemczech.

Alior Bank jest bankiem depozytowo-kredytowym, obsługującym osoby fizyczne, prawne i inne podmioty będące osobami krajowymi i zagranicznymi. 31,93 proc. akcji należy do Grupy PZU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane