Banki radzą kupować dolara i sprzedawać franka

opublikowano: 13-12-2017, 09:45
aktualizacja: 13-12-2017, 09:46

Kilka banków z Wall Street ma podobną rekomendację dla inwestorów z rynku walutowego na 2018 rok. Radzą obstawiać umocnienie dolara amerykańskiego i osłabienie franka szwajcarskiego.

Bank of America, BNP Paribas i JP Morgan Chase prognozują, że dolar będzie umacniał się w przyszłym roku w związku z rosnącymi stopami procentowymi w USA oraz obniżką podatków. Spodziewają się także słabnięcia franka szwajcarskiego w związku utrzymywaniem przez bank centralny Szwajcarii najniższej stopy procentowej wśród największych gospodarek.

fot. Bloomberg

- Nasza wskazana transakcja walutowa roku dla G-10 to wzrost USD/CHF – powiedział David Woo z Bank of America. – Bilans płatności i dalsza rozbieżność polityk między Fed i Szwajcarskim Bankiem Narodowym prawdopodobnie będzie temu sprzyjać – dodał.

BNP rekomenduje długą pozycję na parze USD/CHF z docelowym poziomem 1,04 w połowie roku, co oznacza umocnienie dolara amerykańskiego o prawie 5 proc.

- Rynek niedoszacowuje pozytywny wpływ wyższych stóp w USA i zmian podatkowych na dolara – powiedział Daniel Katzive, szef strategii walutowej na rynku Ameryki Północnej w BNP Paribas. – Kontynuacja „gołębiej” perspektywy Szwajcarskiego Banku Narodowego wraz z malejącą premią za ryzyko polityczne w strefie euro powinny iść w parze z dalszą deprecjacją franka szwajcarskiego – dodał.

Paul Meggyesi, strateg JP Morgan uważa, że dolarowi będzie sprzyjało oczekiwanie dalszego wzrostu stóp procentowych w USA oraz cięcia podatkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane