Jedno polskie miasto na liście lotniczych inwestorów

opublikowano: 22-07-2018, 22:00

Mielec jest na drugim miejscu na świecie wśród miast, w których lotnicze inwestycje są efektywne kosztowo, wynika z raportu fDi Markets z grupy Financial Times.

Mielec jest na drugim miejscu na świecie wśród miast, w których lotnicze inwestycje są efektywne kosztowo, wynika z raportu fDi Markets z grupy Financial Times. W tej kategorii w pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery indyjskie miasta: Nagpur, Hydarabad, Bangalore i Nowe Delhi. Efektywność kosztowa była tylko jedną z pięciu kategorii, w których eksperci ocenili 54 lokalizacje.

Pozostałe to potencjał gospodarczy, napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych, innowacyjność i atrakcyjność oraz dostępność połączeń. W ogólnym rankingu pierwszą pozycję utrzymał Singapur, w którym w 2017 r. powstało w sektorze lotniczym 1,4 tys. miejsc pracy, dzięki inwestycjom Pratt & Whitney z amerykańskiej grupy UTC oraz francuskiej grupy Thales. Na drugie i trzecie miejsce wskoczyły Londyn i oddalone o ponad 50 km od Glasgow Prestwick.

Stolica Wielkiej Brytanii jest z sześcioma lotniskami dającymi dostęp do ponad 300 miejsc na świecie najlepsza pod względem dostępności połączeń i trzecia w kategorii innowacyjności i atrakcyjności. Działa tu ponad 100 firm związanych z branżą lotniczą i prawie 15 tys. firm inżynieryjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy