Lepsze okazje są poza Wall Street

opublikowano: 15-05-2018, 14:14
aktualizacja: 15-05-2018, 14:20

Inwestujący na dojrzałych rynkach akcji powinni szukać atrakcyjnych spółek w Europie i Azji, uważa Sam Stovall z firmy doradczej CFRA.

Wskaźnik cena/zysk dla indeksu MSCI EAFE, grupującego rynki dojrzałe poza Ameryką Północną, jest obecnie o 23 proc. niższy od analogicznego wskaźnika dla amerykańskiego indeksu S&P500. Zdaniem Sama Stovalla, głównego zarządzającego CFRA, to oznacza, że azjatyckie i europejskie rynki dojrzałe oferują lepsze okazje inwestycyjne od giełdy nowojorskiej.

Tymczasem jeszcze pod koniec 2016 r. to wyceny spółek z rynków dojrzałych poza Ameryką Północną były wyższe od wycen na giełdzie nowojorskiej.  Różnica w wycenach na korzyść Europy i Azji jest bliska największej od 2008 r. W ostatnich 10 latach jeszcze większa była tylko przez niespełna 7 proc. czasu, wynika z danych zebranych przez agencję Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy