Niemieckie władze: magazyny gazu są zapełnione w prawie 70 procentach

  • PAP
opublikowano: 03-08-2022, 16:28
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mimo znacznie zmniejszonych dostaw gazu z Rosji, zapasy tego surowca w Niemczech rosną; obecnie pojemności magazynowe są wypełnione w 69 procentach - poinformował szef Federalnej Agencji ds. Sieci Klaus Mueller. Codziennie dodawane jest około 0,4 punktu procentowego.

FABIAN BIMMER / Reuters / Forum

Nowe rozporządzenie przewiduje, że niemieckie magazyny muszą być 1 września zapełnione w co najmniej 75 procentach. 1 października ma to być 85 procent, a 1 listopada 95 procent - przypomina portal RND.

Według Muellera trzy czwarte wszystkich magazynów gazu w RFN jest już zapełnionych w ponad 80 procentach, a w niektórych przypadkach w ponad 85 procentach. Problemem jest "garść magazynów", które wcześniej były w rękach rosyjskich, jak Rehden w Dolnej Saksonii czy Wolfersberg w Bawarii. Poziomy napełnienia są tam znacznie niższe - poinformował Mueller we wtorek po konferencji z rządem Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane