Czytasz dzięki

Pierwszy debiut online na GPW, na New Connect weszła spółka SimFabric

  • PAP
opublikowano: 07-04-2020, 13:33

Pierwszy debiut online miał miejsce we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na rynek New Connect trafiła spółka SimFabric, wynika z zamieszczonych na Twitterze informacji resortu aktywów państwowych.

"Dziś na rynku NewConnect @GPW_WSExchange odbył się pierwszy w historii debiut online - na parkiecie zadebiutowała gamingowa spółka @SimFabric" - podano.

Prezes GPW Marek Dietl powiedział w filmie opublikowanym w internecie, że jest to czwarty debiut giełdowy w tym roku i jednocześnie debiut historyczny - będą o nim wspominać podręczniki finansów i ekonomii.

"Jest to pierwszy debiut w naszej historii, który jest całkowicie online" - podkreślił. Poinformował, że SimFabric jest 378 spółką na New Connect i 28 spółką gamingowa. Jak zauważył szef GPW, branża gamingowa okazała się odporna na zawirowania, które ostatnio przetoczyły się przez rynek.

Wiceminister w resorcie aktywów państwowych Artur Soboń ocenił, że moment jest szczególny. "Dzisiaj wszystkie nasze działania zmierzają ku jednemu, abyśmy zatrzymali epidemię koronawirusa, która ma gigantyczny wpływ na gospodarki świata, a także na naszą polską gospodarkę. Dlatego z podziwem patrzę na działania zarządu GPW, które utrzymuje bezpieczeństwo transakcji, utrzymuje zaufanie i wiarygodność, którym obdarza go polski rynek i inwestorzy zagraniczni" - mówił Soboń.

"W tych szczególnych czasach cieszy, kiedy pojawiają się debiuty, a szczególnie, jeśli są to te debiuty, które są na tych rynkach, które dzisiaj wydają się być najbardziej obiecujące" - dodał.

Soboń wymienił nowe technologie, usługi medyczne, czy gaming. "To naprawdę duże wyzwanie i wielka odwaga" - ocenił. Jego zdaniem być może to dobry moment na debiut, bowiem kryzys, który pustoszy gospodarkę, także rynek kapitałowy, w końcu się skończy, a ci, którzy wykorzystają swoją szansę, na tym skorzystają.

"Głęboko wierzę, że polski rynek kapitałowy, polska Giełda Papierów Wartościowych to w długiej perspektywie czasowej znakomite miejsce do inwestowania i tworzenia swoich biznesów i budowania swojej siły" - zauważył.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane